Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl

2,64 zł

2,15 zł

Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON

3,12 zł

2,54 zł

T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA

21,96 zł

17,85 zł

Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC

87,60 zł

71,22 zł

Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC

70,80 zł

57,56 zł

Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1

91,68 zł

74,54 zł

Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON

1,75 zł

1,42 zł

Rękawice RdragO
Rękawice RdragO

5,64 zł

4,59 zł

Rękawice RdragB
Rękawice RdragB

5,64 zł

4,59 zł

Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC

75,60 zł

61,46 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Apteczki przenośne z wyposażeniem bhp

Każdy dom, budynek przemysłowy czy pojazd, powinien mieć odpowiednio wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. Jest ona niezbędna i pozwoli szybko oraz skutecznie opatrzyć powstałe rany. W naszej kompleksowej ofercie znajdują się apteczki przemysłowe i samochodowe o różnych wymiarach.

Posiadają one właściwie zapakowane zestawy wielu plastrów i bandaży. Co więcej, zawierają w sobie również m.in. specjalne koce termiczne, chusty trójkątne, czytelne instrukcje do udzielania pierwszej pomocy oraz wiele innych, niezbędnych akcesoriów.

W zależności od oferowanego modelu, mogą być wykonane z wytrzymałych materiałów syntetycznych oraz wodoodpornych (w przypadku wariantów samochodowych). Wszystkie produkty spełniają normę DIN 13157.

Skorzystaj z naszej oferty i zapewnij właściwe bezpieczeństwo w domu, zakładzie pracy czy podczas jazdy autem.

Apteczki przenośne, co musi się w niej znajdować?

Posiadanie apteczki przenośnej pierwszej pomocy w samochodzie nie jest obowiązkowe, jednak musi się ona znaleźć w każdym miejscu pracy. Jej umieszczenie w widocznym miejscu to obowiązek pracodawcy, podobnie jak wyznaczenie pracownika odpowiedzialnego za udzielenie pomocy. W przepisach nie sprecyzowano za to składu apteczki. Co powinno się w niej znaleźć?

Apteczka ścienna, podstawa opatrywania ran, czyli kompresy i bandaże

Mimo że każdy chce uniknąć wypadków przy pracy, to niestety nie zawsze udaje się im zapobiec. Duże skaleczenia wymagają dezynfekcji specjalnym środkiem oraz izolacji w ochronie przed zabrudzeniem. Najlepiej nadają się do tego jałowe opatrunki w różnych rozmiarach, nadające się do różnego rodzaju ran oraz bawełniane bandaże, które nie odcinają dostępu do powietrza, a za to uciskają zranienie, tamując krwotok. W wyposażeniu apteczki powinny się także znaleźć elementy przydatne w poważniejszych urazach. Bandaż elastyczny pomoże unieruchomić zdeformowany staw, zaś chusta trójkątna przyda się w przypadku podejrzeń złamania lub skręcenia ręki.

Plastry w różnych rozmiarach idealne na mniejsze skaleczenia

Oczywiście nie wszystkie rany wymagają od razu bandażowania. Mniejsze zacięcia nożem lub drobne rany powstałe na przykład w wyniku odprysków można zamknąć plastrem. Przydają się one także w mniej oczywistych przypadkach, jak obtarciach powstałych przy noszeniu nowego obuwia lub w biurze, kiedy nietrudno o zacięcie się kartką papieru. Warto zatem zadbać o to, by opatrunki miały różny rozmiar oraz formę. Oprócz tych tradycyjnych, wykonanych ze specjalnego tworzywa, postaw też na bawełniane taśmy służące do przymocowania końcówki bandaża.

Praktyczne przedmioty przydatne w udzielaniu pierwszej pomocy

Oprócz podstawowych bandaży i plastrów w apteczce powinny się znaleźć również jednorazowe rękawiczki lateksowe, winylowe lub nitrylowe, chroniące przed przenoszeniem bakterii i zanieczyszczeń na ranę. Ponadto dobrze byłoby, aby przygotowany był zimny kompres przydatny do łagodzenia bólu podczas urazów stawów lub stłuczeń. Dość rzadko używany, jednak nie mniej przydatny jest koc termiczny chroniący organizm przed wychłodzeniem. Do korzystania z bandaży szczególnie przydają się nożyczki, zatem powinny się one znaleźć w każdym zestawie, a do umocowania na przykład chusty na ramieniu nadadzą się agrafki. Instrukcja, która sprawdzi się w sytuacjach stresowych Umiejętność udzielania pierwsze pomocy okazuje się cenna w najmniej przewidzianych okolicznościach, dlatego warto przyswoić sobie jej podstawowe zasady. Niestety w kryzysowej sytuacji nie każdy potrafi zachować zimną krew i opanowaniu może służyć specjalna instrukcja, zawierająca sposoby pomocy w różnych sytuacjach. Warto umieścić ją w widocznym miejscu, by nikt nie miał kłopotów z korzystaniem z niej. Apteczka na ścianę pierwszej pomocy nie zajmuje wiele miejsca, a potrafi pomóc w wielu przypadkach. Wybierz tę, która od razu zawiera całe niezbędne wyposażenie, aby nie musieć martwić się o jej uzupełnienie.

 

Apteczki przemysłowe

Apteczka to obowiązkowe wyposażenie każdego miejsca pracy. Nakaz jej wożenia nie obejmuje kierowców, jednak udzielenie pierwszej pomocy ofierze wypadku jest już konieczne, zatem warto zawsze mieć przy sobie odpowiedni ekwipunek. Miejsce przechowywania bandaży i opatrunków powinno być dobrze oznaczone i widoczne, dobrze też mieć pojemną skrzynkę lub torbę mieszącą wszystkie potrzebne rzeczy

Apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem do miejsca pracy i samochodu

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wygodne i funkcjonalne skrzyneczki do zawieszenia na ścianie lub przenośnie torby z wytrzymałego materiału nadające się do auta. Ich wyposażenie obejmuje przedmioty wymagane przez normę DIN 13164. W skład wchodzą zatem m.in. bandaże elastyczne o różnej długości, chusty opatrunkowe (w tym min. jedna trójkątna), zestaw plastrów oraz rzecz jasna instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Stawiając na produkty z naszego sklepu, wybierasz najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje, pracowników lub pasażerów i kup sprzęt mogący uratować ich życie.

Apteczka Przenośna K-20 Apteczka Przenośna K-20
Cena:

300,00 zł

Cena netto: 277,78 zł

Apteczka Ścienna „40” Apteczka Ścienna „40”
Cena:

180,00 zł

Cena netto: 166,67 zł

Apteczka Ścienna „30” Apteczka Ścienna „30”
Cena:

168,00 zł

Cena netto: 155,56 zł

Apteczka Przenośna K-15 Apteczka Przenośna K-15
Cena:

165,60 zł

Cena netto: 153,33 zł

Apteczka Ścienna „20” Apteczka Ścienna „20”
Cena:

153,60 zł

Cena netto: 142,22 zł

Apteczka Przenośna P-10 Apteczka Przenośna P-10
Cena:

110,40 zł

Cena netto: 102,22 zł

Apteczka BD Apteczka BD
Cena:

64,80 zł

Cena netto: 60,00 zł

Apteczka Samochodowa BD pom. Apteczka Samochodowa BD pom.
Cena:

45,60 zł

Cena netto: 42,22 zł

Apteczka Samochodowa z materiału Apteczka Samochodowa z materiału
Cena:

43,44 zł

Cena netto: 40,22 zł

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl