Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl
2,20 zł 1,79 zł
Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON
2,60 zł 2,11 zł
Rękawice RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
Rękawice RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
3,00 zł 2,44 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
18,30 zł 14,88 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
10,00 zł 8,13 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
59,00 zł 47,97 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
73,00 zł 59,35 zł
Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1
76,40 zł 62,11 zł
Rękawice RdragO
Rękawice RdragO
4,70 zł 3,82 zł
Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON
1,60 zł 1,30 zł
Rękawice RdragB
Rękawice RdragB
4,70 zł 3,82 zł
Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC
63,00 zł 51,22 zł
Nowości
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
190,00 zł 154,47 zł
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
119,00 zł 96,75 zł
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
42,00 zł 34,15 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Apteczka w miejscu pracy — co powinna zawierać?

Apteczka w miejscu pracy — co powinna zawierać?

Ile powinno być apteczek w miejscu pracy?

Zanim rozpocznie się analizę tego, co musi być zawarte w zakładowej apteczce pierwszej pomocy, najpierw warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Przykładowo powinno się zdobyć wiedzę na temat tego, ile takich apteczek powinno się w miejscu pracy znajdować. Jak to więc wszystko wygląda w szczegółach?

Jak każdy doskonale wie, apteczki pierwszej pomocy powinny występować w takiej ilości, aby można się było do nich szybko i sprawnie dostać w celu natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy. Z drugiej jednak strony mało który pracownik chce natykać się na każdym rogu na apteczki, które na dłuższą metę nie wyglądają po prostu zbyt estetycznie.

Jak się okazuje, przepisy BHP w pracy nie precyzują dokładnie tego, ile się powinno w danym zakładzie znajdować apteczek, a także gdzie powinny być one konkretnie umieszczone. Wszystko to jest bowiem zależne od tego, ile osób w danym zakładzie pracuje, jak gęsto pracownicy są rozmieszczeni, a także co krytycznie ważne, jakiego rodzaju zagrożenia towarzyszyć będą pracownikom w danym miejscu. Zupełnie bowiem inaczej wygląda kwestia bezpieczeństwa na magazynie, a inaczej w biurze.

Obowiązkowa zawartość apteczki w miejscu pracy

Kto może udzielać pierwszej pomocy w zakładzie pracy? Według obowiązujących przepisów każdy pracownik, który jest w pobliżu osoby poszkodowanej i ma ku temu możliwości. Jak się jednak okazuje, jeśli chodzi o przepisy dotyczące zwartości apteczki, która zostanie użyta do takiej pomocy, to nie są one już tak precyzyjne.

Zawartość apteczki pierwszej pomocy, podobnie jak jej ilość i rozmieszczenie, powinna być skonsultowana z lekarzem medycyny pracy, który opiekuje się pracownikami danego zakładu. Pomimo jednak tego, że żadne przepisy nie określają precyzyjnie tego, co powinno się w takiej apteczce znajdować, istnieje kilka podstawowych produktów, które powinny stanowić jej żelazną podstawę. O czym konkretnie mowa?

Do szczególnie mocno polecanych przedmiotów, które powinny znaleźć się w apteczce, z pewnością zaliczyć trzeba opaski elastyczne i dziane, a także plastry opatrunkowe, opatrunki jałowe oraz chusty trójkątne. Co więcej, każda dobra apteczka powinna mieć w sobie również rękawiczki jednorazowe, odpowiednio ostre nożyczki, maski, a co bardzo ważne, specjalne ustniki, które pozwolą w higieniczny sposób przeprowadzić oddychanie usta-usta.

Rzecz jasna w apteczce w zależności od konkretnego zakładu pracy, a więc i obecnych w nim zagrożeń, znaleźć się mogą również nieco bardziej specjalistyczne produkty, takie jak specjalny płyn do przemywania oczu, hydrożelowe opatrunki, koc ratunkowy czy też sól fizjologiczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl