Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl
2,20 zł 1,79 zł
Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON
2,60 zł 2,11 zł
Rękawice RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
Rękawice RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
3,00 zł 2,44 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
18,30 zł 14,88 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
10,00 zł 8,13 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
59,00 zł 47,97 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
73,00 zł 59,35 zł
Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1
76,40 zł 62,11 zł
Rękawice RdragO
Rękawice RdragO
4,70 zł 3,82 zł
Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON
1,60 zł 1,30 zł
Rękawice RdragB
Rękawice RdragB
4,70 zł 3,82 zł
Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC
63,00 zł 51,22 zł
Nowości
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
190,00 zł 154,47 zł
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
119,00 zł 96,75 zł
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
42,00 zł 34,15 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

BumpCap - alternatywa dla kasku w słoneczne dni

BumpCap - alternatywa dla kasku w słoneczne dni

Obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest wyposażenie pracowników w odpowiedni sprzęt ochronny, właściwy dla danego stanowiska pracy i przydzielonych zadań. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. Równie ważna jest edukacja pracowników, aby rzeczywiście korzystali oni z dostępnego sprzętu, który ma za zadanie chronić ich zdrowie i życie. Zaniedbanie w tej sferze można zauważyć zarówno po stronie pracodawców, jak i po stronie pracowników. Czasami osoba odpowiedzialna za BHP w firmie nie udostępnia pracownikom sprzętu ochronnego, bagatelizując ryzyko. Często jednak sami pracownicy nie zdają sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje mogą nastąpić, kiedy zdarzy się wypadek, a oni nie będą odpowiednio zabezpieczeni. Dlatego też najważniejsza jest komunikacja pomiędzy pracownikiem a pracodawcą i rzetelne przeprowadzenie szkolenia BHP w pierwszym dniu pracy i zawsze wtedy, kiedy zmienia się zakres zadań. Uświadomienie pracownikom zagrożeń na danym miejscu pracy jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy.

Jak radzić sobie w wysokich temperaturach i trudnych warunkach?

BumpCap - alternatywa dla kasku w słoneczne dni pomaga przetrwać wtedy, kiedy trzeba pracować w terenie, poza budynkiem, w bardzo trudnych warunkach. Praca w wysokiej temperaturze jest ciężka, nieraz wykańczająca, a jednak trzeba dotrzymać terminów realizacji projektu i nie ma od tego ucieczki. Dlatego też warto zrobić wszystko, aby w tej sytuacji ułatwić sobie życie, ale pozostać w zgodzie z obowiązującym prawem. Kiedy pracownicy nie widzą alternatywy, często w ogóle rezygnują z zabezpieczeń BHP, które nie są dla nich komfortowe. Tymczasem lepszym rozwiązaniem jest znalezienie alternatywy. BumpCap to lekki ochronny hełm, który ma formę czapki bejsbolówki. W związku z tym każdy pracownik będzie czuł się w nim wygodnie i komfortowo. Warto zwrócić uwagę na praktyczny daszek, który chroni przed słońcem. Po bokach znajdują się otwory wentylacyjne, dzięki czemu poprawia się przewiewność i pracownik nie poci się tak mocno. Obwód można regulować przy pomocy specjalnego paska na rzep, zatem nie ma obaw o to, że czapka będzie za duża lub za mała. Będzie ona pasowała do każdego obwodu głowy. 


Odzież ochronna w pracy to podstawa, aby pracownicy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Nie ma porównania między pracą fizyczną a biurową. W pracy fizycznej na osoby zatrudnione czyha zdecydowanie więcej zagrożeń. BumpCap jako alternatywa dla kasku w słoneczne dni wykonany jest ze skorupy ABS, a materiałem wierzchnim jest bawełna (65%) z dodatkiem poliestru. Wyrób spełnia normę bezpieczeństwa EN-812:2012 i posiada certyfikat CE kat. II, w związku z czym każdy pracownik może czuć się bezpiecznie z takim zabezpieczeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl