Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl

2,64 zł

2,15 zł

Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON

3,12 zł

2,54 zł

T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA

21,96 zł

17,85 zł

Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC

87,60 zł

71,22 zł

Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC

70,80 zł

57,56 zł

Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1

91,68 zł

74,54 zł

Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON

1,75 zł

1,42 zł

Rękawice RdragO
Rękawice RdragO

5,64 zł

4,59 zł

Rękawice RdragB
Rękawice RdragB

5,64 zł

4,59 zł

Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC

75,60 zł

61,46 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Co oznaczają kolory kasków na budowie?

Co oznaczają kolory kasków na budowie?

Kaski ochronne jako podstawowy element BHP 

Podstawowym elementem ochrony osobistej na placu budowy są kaski. Plac budowy jest niebezpiecznym miejscem, w którym łatwo o kontuzję lub nieszczęśliwy wypadek. Odzież ochronna ma za zadanie zapobiec poważnym uszkodzeniom ciała. Należy pamiętać, że to właśnie głowa jest narażona na różnego rodzaju wypadki. Niebezpieczne sytuacje mogą powstać w każdym momencie: jak, chociażby stłuczenie, upadek ciężkiego przedmiotu na głowę lub kontakt z niebezpieczną substancją. Kaski ochronne mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo wykonywania pracy w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Jak prawidłowo chronić głowę podczas pracy?

Zgodnie z przepisami, kaski ochronne muszą nosić nie tylko pracownicy budowy, ale także wszyscy pojawiający się na placu budowy goście. Wybór odpowiedniego modelu kasku zapewnia prawidłową ochronę głowy i w większości przypadków zapobiega potencjalnym kontuzjom. Najważniejszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania tego rodzaju artykułu BHP, jest jego odpowiedni rozmiar. Kask nie może być za luźny, ponieważ wtedy straci swoje właściwości ochronne, ani za mały, bo to będzie negatywnie wpływać na komfort użytkowania. Powinien on dobrze, stabilnie przylegać do głowy, zapewniając wygodę.

Kolejnym ważnym elementem podczas wyboru kasku ochronnego jest sprawdzenie, czy posiada on wymagane certyfikaty i normy. Kask ochronny dedykowany dla pracowników budowy powinien posiadać szereg właściwości (jak chociażby redukcja drgań), które są niezbędne podczas jego użytkowania.

Co oznaczają kolory kasków na budowie?

Kaski na budowie nie dość, że zapewniają ochronę pracownikowi, dodatkowo posiadają odpowiedni kolor, determinujący jego przeznaczenie. Żółty kask, przykładowo, jest podstawowym wyposażeniem na placu budowy. Pomarańczowy kask jest dedykowany dla geodetów, a czerwony dla gości na placu budowy lub praktykantów. Biały lub czarny kask są przeznaczone odpowiednio dla osób posiadających dyplom inżyniera, inspektora nadzoru budowlanego oraz dla architekta. Niebieski kask powinni nosić elektrycy, a zielony jest przeznaczony dla osób dbających o BHP na placu budowy.

Kask ochronny a komfort pracownika 

Istotnym czynnikiem podczas wybierania elementu ochrony głowy jest komfort użytkownika. Kaski powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane do głowy. Co więcej, wymagają one regularnych przeglądów. Kaski ochronne posiadają swoją datę użyteczności oraz instrukcję prawidłowego użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl