Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl
2,64 zł 2,15 zł
Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON
3,12 zł 2,54 zł
Rękawice RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
Rękawice RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
3,60 zł 2,93 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
12,00 zł 9,76 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
21,96 zł 17,85 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
70,80 zł 57,56 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
87,60 zł 71,22 zł
Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1
91,68 zł 74,54 zł
Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON
1,75 zł 1,42 zł
Rękawice RdragO
Rękawice RdragO
5,64 zł 4,59 zł
Rękawice RdragB
Rękawice RdragB
5,64 zł 4,59 zł
Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC
75,60 zł 61,46 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Co powinna zawierać apteczka w zakładzie pracy?

Co powinna zawierać apteczka w zakładzie pracy?

Gdzie powinny być apteczki w zakładzie pracy?

Zanim jednak przejdzie się do tego, co powinno być zawarte w zakładowej apteczce pierwszej pomocy, warto się najpierw zastanowić nad tym, gdzie konkretnie takie apteczki powinny być rozmieszczone, a co również ważne, jak wiele powinno ich być w danym zakładzie. Jak bowiem każdy doskonale wie, w krytycznych sytuacjach, często nawet zagrażających życiu, wiele zależy od tego, jak szybko danej osobie udzieli się pomocy. Z drugiej jednak strony nikt nie chce, aby dosłownie na każdym rogu i na każdej ścianie wisiała odpowiednia apteczka. Nic więc dziwnego, że kwestia liczebności oraz konkretnego rozmieszczenia apteczek często budzi wiele kontrowersji i zwyczajnie staje się problemem.

Liczba apteczek, która obecna będzie w zakładzie, powinna wynikać z kilku czynników. Przede wszystkim wziąć pod uwagę trzeba to, jakiego rodzaju mogą być zagrożenia w miejscu pracy, a także, z jaką intensywnością mogą występować. Co więcej, wziąć pod uwagę również trzeba wielkość zakładu pracy, a także liczbę obecnych w nim pracowników. Nie bez znaczenia jest również to, jaka będzie łatwość dotarcia do najbliższej apteczki.

Co powinno być zawarte w zakładowej apteczce?

Skoro już wiadomo, na co powinno się zwracać uwagę, gdy podejmuje się decyzje w zakresie ilości oraz rozmieszczenia apteczek w zakładzie pracy, można już przejść do sprawy zdecydowanie najważniejszej, czyli tego, co taka apteczka powinna w sobie zawierać. Jak to więc wygląda w szczegółach?

Jak się okazuje, w zakresie doboru zawartości zakładowej apteczki nie można polegać na przepisach prawa, ponieważ nie definiują one tego, jaka ma być jej zawartość. Przepisy mówią jedynie o tym, że zwartość apteczki powinna być uzgodniona z lekarzem. Mimo jednak to przyjąć można, że w apteczce w pierwszej kolejności powinno się umieścić różnego rodzaj środki opatrunkowe, takie jak plastry z opatrunkiem i bez niego, opaski elastyczne, opaski dziane, czy też opatrunki jałowe i chusty trójkątne. Jest to zdecydowanie najbardziej podstawowe wyposażenie każdej apteczki. Oprócz tego dobra apteczka powinna być wyposażona w dodatki pozwalające skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Mowa tu jest np. o nożyczkach, maseczkach lub ustnikach do wykonywania sztucznego oddychania, czy też o rękawicach ochronnych.

Innego typu bardzo ważną sprawą w zakresie dobierania zawartości apteczki pierwszej pomocy w miejscu pracy, jest dostosowanie jej składu do tego, jakie mogą być w danym miejscu obecne zagrożenia dla pracowników. Z tego tez powodu apteczka może być wyposażona w takie elementy jak opatrunki hydrożelowe, sól fizjologiczną, środki do przemywania oczu, czy też koce ratunkowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl