Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl

2,64 zł

2,15 zł

Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON

3,12 zł

2,54 zł

T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA

21,96 zł

17,85 zł

Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC

87,60 zł

71,22 zł

Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC

70,80 zł

57,56 zł

Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1

91,68 zł

74,54 zł

Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON

1,75 zł

1,42 zł

Rękawice RdragO
Rękawice RdragO

5,64 zł

4,59 zł

Rękawice RdragB
Rękawice RdragB

5,64 zł

4,59 zł

Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC

75,60 zł

61,46 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Jak chronić głowę podczas pracy na budowie?

Jak chronić głowę podczas pracy na budowie?

Jak chronić głowę podczas pracy na budowie?

Głównym wyposażeniem ochronnym na placu budowy są kaski ochronne. Zgodnie z przepisami, takie kaski muszą nosić nie tylko pracownicy budowy, a także wszyscy pojawiający się na placu budowy goście.

Najważniejszym czynnikiem determinującym skuteczność ochrony głowy jest dobranie odpowiedniego rozmiaru kasku. Bezwzględnie nie powinien być luźny, bo wtedy traci swoje właściwości ochronne, a powinien dobrze przylegać do głowy, ale też nie być zbyt obcisły. Ma więc być wygodny i trzymać się stabilnie na głowie.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze kasku ochronnego jest sprawdzenie, czy posiada wszystkie wymagane certyfikaty i normy jak, chociażby norma EN 397 stanowiąca o właściwościach przemysłowego hełmu ochronnego. Finalnym czynnikiem jest przeznaczenie kasku, a te na budowę powinny mieć złożoną strukturę w celu zapewniania dodatkowej ochrony i redukcje drgań, które na placu budowy są codziennością.

 

Wymagana ochrona głowy zależna jest również od wykonywanej czynności, okazuje się bowiem że kolor kasku determinuje jego przeznaczenie.

- żółty kask jest podstawowym wyposażeniem na placu budowy

- pomarańczowy kask jest przeznaczony dla geodetów

- biały kask jest przeznaczony dla osób posiadających dyplom inżyniera oraz inspektora nadzoru budowlanego

- czerwony kask jest dla gości na placu budowy oraz praktykantów

- czarny kask jest przeznaczony dla architekta

- niebieski kask jest przeznaczony dla elektryków

- zielony kask jest przeznaczony dla osób dbających o BHP na placu budowy

Przegląd czapek ochronnych i kasków BHP

Posiadanie czapek i kasków ochronnych to nie wszystko, ponieważ ekwipunek tego typu wymaga systematycznych przeglądów w celu sprawdzenia jego użyteczności. Okazuje się również, że kaski ochronne mają swoją datę użyteczności, która liczona jest zwykle od daty produkcji umieszczonej na skorupie hełmu.

Każdy hełm powinien mieć dołączoną instrukcje obsługi, która wskazuje na sposób jego użytkowania oraz podaje zbiór przesłanek do wycofania hełmu z użytku, lub konieczności wykonania przeglądu. Zgodnie z taką instrukcją należy bezwzględnie wycofać z użytkowania hełmy, które uległy wyraźnemu mechanicznemu zepsuciu, jak głębokie pęknięcia czy wypukliny.

Kask ochronny powinien być sprawdzany przed każdym użyciem oraz okresowo przez wyznaczoną do tego osobę. W celu zachowania komfortu i bezpieczeństwa na placu budowy, każdy pracownik powinien samodzielnie sprawdzać hełm ochronny przed użyciem, nawet jeśli niedawno odbywały się przeglądy kasków.

 

Odzież ochronna to również czapki ochronne, które są mniej popularne bezpośrednio na placu budowy, jednak spotykane są w celu ochrony głowy przed nadmiernym nasłonecznieniem, czy otarciami. Takie czapki również mają swój okres przydatności, a przesłanki do wycofania ich z użycia, to przede wszystkim wyraźne zepsucie mechaniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl