Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl
2,20 zł 1,79 zł
Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON
2,60 zł 2,11 zł
Rękawice RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
Rękawice RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
3,00 zł 2,44 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
18,30 zł 14,88 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
10,00 zł 8,13 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
59,00 zł 47,97 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
73,00 zł 59,35 zł
Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1
76,40 zł 62,11 zł
Rękawice RdragO
Rękawice RdragO
4,70 zł 3,82 zł
Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON
1,60 zł 1,30 zł
Rękawice RdragB
Rękawice RdragB
4,70 zł 3,82 zł
Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC
63,00 zł 51,22 zł
Nowości
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
190,00 zł 154,47 zł
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
119,00 zł 96,75 zł
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
42,00 zł 34,15 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy?

Jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy?

Niebezpieczeństwa potrafią czyhać na nas na każdym kroku, zwłaszcza w wielu miejscach pracy. Mowa tu nie tylko o takich branżach jak przemysł i motoryzacja, ale też, chociażby o gastronomii, gdzie nierzadko dochodzi do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, znanych powszechnie jako BHP. Tylko że nawet najbardziej szczegółowy zbiór zasad nie zapewni nikomu bezpieczeństwa jeżeli nie będzie miał on odpowiednich środków ochronnych. W tym artykule omówimy najważniejsze akcesoria BHP dostępne na polskim rynku.

Odzież ochronna podstawowym zabezpieczeniem dla pracownika

Niezależnie od wykonywanej pracy, jeżeli występuje w niej potencjalne niebezpieczeństwo, to podstawowym środkiem ochrony zawsze będzie odzież ochronna. Pojęcie to jest bardzo szerokie i może obejmować takie produkty jak buty BHP, spodnie robocze, czy nawet kurtki odblaskowe. Ubrania BHP sprawdzają się praktycznie przy każdej pracy fizycznej, a ich obecność na placu budowy, w warsztacie samochodowym, czy na hali produkcyjnej potrafi zapobiegać dziesiątkom wypadków.

Szczególnie cennym akcesorium są rękawiczki ochronne, ponieważ większość prac wykonuje się z użyciem rąk. Dobrej jakości rękawice BHP potrafią nie tylko uchronić dłonie przed otarciami i drobnymi skaleczeniami, ale również przed poważnymi obrażeniami, a nawet permanentnymi uszczerbkami na zdrowiu. Ponadto dobrej jakości modele zapewniają wysoki komfort noszenia, dzięki czemu obowiązki pracownicze mogą być wykonywane znacznie łatwiej i efektywniej.

Ochrona twarzy i głowy w niebezpiecznych warunkach

Warto wspomnieć, że bezpieczeństwo pracy w budownictwie, przemyśle ciężkim, czy kilku innych branżach trzeba zapewnić przede wszystkim swojej głowie i twarzy. Obszar ten jest niezwykle delikatny, dlatego niemalże wszystkie wypadki sięgające głowy i twarzy pracowników kończą się poważnymi urazami lub śmiercią. Dlatego eksperci od BHP zawsze podkreślają, aby zapewnić górnym partiom ciała szczególną ochronę.

Z tego powodu kaski i hełmy ochronne stały się swego rodzaju ikoną BHP w budownictwie, a ochronne nakrycia głowy każdego dnia chronią robotników przed tragediami w miejscach pracy. Niemniej podczas wykonywania wielu obowiązków równie ważne są maski i okulary ochronne. Wpadnięcie kurzu do oka, czy poczucie dyskomfortu na twarzy to najmniej niebezpieczne skutki zaniechania założenia specjalnych gogli lub przyłbicy kiedy wymaga tego sytuacja, a nierzadko dochodzi nawet do utraty wzroku przez jednego z robotników, którzy zlekceważyli grożące mu niebezpieczeństwa. Dlatego w wielu zawodach nie są one jedynie opcjonalnym dodatkiem do ubioru roboczego, ale obowiązkiem mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa każdemu z pracowników.

Środki czystości, czyli jak dbać o higienę w pracy

Niektórzy zapominają, że kodeksy pracy mówią o zasadach BHP, a nie “BP". Znaczy to, że higiena w miejscu pracy jest równie istotna, a pracodawcy powinni zadbać o to, żeby ich podopieczni mieli stały dostęp do dobrych jakościowo środków czystości. Nie chodzi tu już tylko o takie miejsca jak place budowy, ale też, chociażby o branże gastronomiczne, W końcu bezpieczeństwo i higiena pracy w gastronomii ma wpływ nie tylko na pracowników, ale przede wszystkim dla klientów. Brudna kuchnia i lokal, nieutrzymywanie higieny przez pracowników, brak podstawowych środków czystości... Wszystko to może doprowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu pracowników i klientów, narażając tym samym dziesiątki, a czasami nawet setki osób.

Inne produkty BHP dla pracowników gastronomii

Warto jednak pamiętać, że w branży gastronomicznej również zdarzają się wypadki, a zapewniające bezpieczeństwo w gastronomii akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni. Mowa tu głównie apteczkach pierwszej pomocy, które pozwolą szybko opatrzyć ewentualne skaleczenia i oparzenia u pracowników. Dobrze jest też rozważyć zakup apteczki samochodowej dla kierowcy rozwożącego zamówienia pod adresy klientów. W końcu nikt nigdy nie wie jakie sytuacje czekają go na drodze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl