Bestsellery
RWnyl B+R
RWnyl B+R
1,65 zł 1,34 zł
RWgrip DRAGON Black
RWgrip DRAGON Black
1,85 zł 1,50 zł
RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
2,50 zł 2,03 zł
RWgrip DRAGON Orange
RWgrip DRAGON Orange
1,85 zł 1,50 zł
RWgrip DRAGON Blue
RWgrip DRAGON Blue
1,85 zł 1,50 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
11,00 zł 8,94 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
6,50 zł 5,28 zł
RWgrip DRAGON Green
RWgrip DRAGON Green
1,85 zł 1,50 zł
BTPu S1
BTPu S1
48,00 zł 39,02 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
45,00 zł 36,59 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
55,00 zł 44,72 zł
RECO DRAGON
RECO DRAGON
1,50 zł 1,22 zł
Nowości
Spodenki krótkie CLASSIC Blue
Spodenki krótkie CLASSIC Blue
38,00 zł 30,89 zł
BTEX GO
BTEX GO
84,00 zł 68,29 zł
BTEX PAS SB
BTEX PAS SB
84,00 zł 68,29 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Ochrona w pracy

Ochrona w pracy

Z uwagi na przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, w wielu różnych branżach niezbędne jest używanie specjalnej odzieży. Istnieją zawody, które wymagają od wykonujących kompletnego uniformu roboczego, w innych z kolei niezbędne jest zakładanie wzmocnionych butów, okularów ochronnych czy rękawic. Pracownicy powinni uzyskać kompletne wytyczne od pracodawcy w zakresie koniecznej ochrony w danym zakładzie oraz dostęp do przynajmniej jednego zestawu odzieży.Szeroki wybór odzieży ochronnej i roboczej

Nawet typowe ubrania robocze pełnią po części funkcję ochronną, jeśli są wykonane z wysokiej jakości materiałów i są nowe, bez uszkodzeń. Jednak nie będą one wystarczające, jeśli praca odbywa się w trudnych warunkach. W związku z tym przepisy bhp w pracy uwzględniają konkretne wytyczne co do odzieży i jej wytrzymałości czy też użytych materiałów. Taką odzież kupuje się w specjalistycznych sklepach i dba później o nią w określony sposób, pamiętając też o wymienianiu co zalecaną ilość czasu. 

Nowoczesna odzież bhp gwarantuje czystość i higienę pracownikowi oraz zabezpiecza go przed możliwymi zranieniami, ekspozycją na substancje chemiczne czy wysoką temperaturę. Dostępna jest w wielu kategoriach. W niektórych zakładach pracy wystarczające jest założenie rękawic i kasku, w innych niezbędny będzie kompletny kombinezon i wzmocnione obuwie. W dzisiejszych czasach dzięki takiej ochronie można bezpiecznie pracować w wyjątkowo trudnych warunkach. Coraz częściej osoby zatrudnione w przemyśle korzystają z wysokiej jakości tkanin i tworzyw sztucznych, które nie niszczą się nawet przy intensywnym użytkowaniu. Jaką odzież wybrać?

Przeważnie rodzaj odzieży bhp wybiera nie pracownik, a pracodawca. Reguły co do typu ubrań ochronnych narzucane są odgórnie i wynikają z przepisów bhp. Warto jednak brać pod uwagę też osobiste odczucia pracowników, bo to oni będą korzystać z tej odzieży. Komfort i wygoda noszenia to bardzo ważne czynniki, tym ważniejsze, im więcej czasu ktoś będzie spędzał w danym ubraniu. Odzież nie może krępować ruchów w przypadku pracy fizycznej, musi być w dobrym rozmiarze i odpowiednia do pory roku. Jeśli wewnątrz miejsca pracy jest czynna klimatyzacja, problem nie istnieje, ale na zewnątrz lub w pomieszczeniach klimatyzowanych istotne jest dopasowanie odzieży do panujących temperatur. Ten aspekt często się pomija na niekorzyść pracowników, co może powodować spadek wydajności i kłopoty zdrowotne. 

Warto pamiętać o dodatkach zwiększających bezpieczeństwo pracownika. Chodzi na przykład o rękawice lub kask, ochronne gogle czy też nauszniki. Są one często pomijane lub traktowane po macoszemu, więc mogą pojawić się problemy. W wielu zakładach pracy występuje silny hałas, który przez dłuższy czas może wywołać kłopoty ze słuchem, rozdrażnienie i inne kłopoty zdrowotne. Podobnie dzieje się w przypadku prac oddziałujących na zmysł wzroku - przykładem jest chociażby spawanie. Bez okularów ochronnych nie jest możliwe prawidłowe wykonywanie tego typu czynności. Co więcej, ochrona oczu musi być dopasowana do specyfiki stanowiska i charakteryzować się odpowiednio wysoką jakością.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl