Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl
2,20 zł 1,79 zł
Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON
2,60 zł 2,11 zł
Rękawice RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
Rękawice RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
3,00 zł 2,44 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
18,30 zł 14,88 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
10,00 zł 8,13 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
59,00 zł 47,97 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
73,00 zł 59,35 zł
Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1
76,40 zł 62,11 zł
Rękawice RdragO
Rękawice RdragO
4,70 zł 3,82 zł
Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON
1,60 zł 1,30 zł
Rękawice RdragB
Rękawice RdragB
4,70 zł 3,82 zł
Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC
63,00 zł 51,22 zł
Nowości
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
190,00 zł 154,47 zł
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
119,00 zł 96,75 zł
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
42,00 zł 34,15 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Odzież ochronna — w jakich zawodach będzie niezbędna?

Odzież ochronna — w jakich zawodach będzie niezbędna?

Odzież ochronna to temat rzeka, a na półkach sklepowych można zauważyć dziesiątki najróżniejszych produktów BHP, takich jak kaski, rękawice robocze, przyłbice, czy nawet buty i kombinezony dla robotników. Oczywiście tak jak są zawody, w których takie środki bezpieczeństwa są opcjonalne, tak samo dla wielu pracowników fizycznych niezaprzeczalnie są one koniecznością. Są prace, których po prostu nie da się wykonywać bezpiecznie bez odpowiednich ubrań BHP. Teraz pozostaje tylko jedno pytanie... Odzież ochronna — w jakich zawodach będzie niezbędna?

 

Odzież ochronna dla budowlańców

Jednym z pierwszych skojarzeń dotyczących odzieży ochronnej bez wątpienia jest budownictwo. Na placu budowy trzeba zabezpieczyć swoje ciało od stóp do głów, dlatego takie elementy ubioru jak hełmy ochronne, buty i rękawiczki robocze, czy nawet kombinezony BHP są tam codziennością. Przy wykonywaniu niektórych zadań nie może zabraknąć też akcesoriów do ochrony twarzy, najczęściej przyjmujących formę gogli ochronnych lub przyłbicy.

 

Ochrona dla pracowników produkcji

Zagrożenia w miejscu pracy dotyczą również osób trudzących się produkcją. Maszyny na halach produkcyjnych potrafią być naprawdę niebezpieczne, zwłaszcza kiedy lekceważy się zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Jednak robotnicy pracujący na halach produkcyjnych nie mogą sobie pozwolić na odzież ograniczającą ich ruchy, dlatego oprócz kasków i ubrań BHP podstawą ich ubioru zawsze są wysokiej jakości rękawiczki ochronne. Muszą one zapobiegać skaleczeniom i urazom, jednocześnie odznaczając się dobrą przyczepnością i dając swobodę poruszania dłońmi.

 

Czy hydraulikom potrzebna jest odzież ochronna?

Choć hydraulicy nie są narażeni na tyle niebezpieczeństw co pracownicy przemysłu ciężkiego i budowlanego, to oni również potrzebują odzieży ochronnej. Jednak odzież BHP w tej branży, choć również chroni przed otarciami i skaleczeniami, jest w głównej mierze potrzebna do utrzymania czystości i higieny przez pracowników. Dlatego hydraulicy często stawiają na robocze kombinezony i rękawiczki, które ochronią ich przed brudem.

 

Na elektryka czyha więcej zagrożeń niż prąd elektryczny

Warto wspomnieć o tym, że w pracy elektrycy są narażeni na znacznie więcej niebezpieczeństw, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście przez wzgląd na napięcie elektryczne rękawice elektrostatyczne to podstawa ubioru BHP w branży elektrycznej, jednak nie są one wyłącznym elementem ochrony dla elektryków. Kaski, odzież ochronna, buty BHP... Wszystko to stanowi ważny element ubioru każdego profesjonalnego elektryka, zwłaszcza jeśli pracuje on na dużych wysokościach.

 

Bezpieczeństwo w warsztacie mechanika

Zasady BHP w warsztatach motoryzacyjnych są podobne do tych we wcześniej wspomnianych zakładach produkcji. W końcu mechanik również potrzebuje swobody poruszania dłońmi połączonej z jednoczesną ochroną. Niemniej mechanicy mało kiedy stosują kaski ochronne, a ich odzież robocza powinna okrywać całe ciało, ponieważ tak jak hydraulicy są oni wystawieni na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

 

Jak zachować bezpieczeństwo pracując na magazynie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że pracownicy magazynów również są wystawieni na najróżniejsze niebezpieczeństwa. Towar może przykładowo zsunąć się z półki i spaść komuś na głowę czy nogi. Co więcej, niektóre przechowywane artykuły mogą być ostre lub nawet żrące, dlatego w zależności od przechowywanych towarów konieczne jest też zabezpieczanie dłoni i ciała. Podstawowym ubiorem BHP na magazynach są jednak dobry kask i solidne buty robocze.

 

Inne zawody wymagające odzieży ochronnej

Należy jednak pamiętać, że istnieje cała gama innych zawodów, w których niezbędna jest odzież ochronna. Tak naprawdę to podstawowe środki BHP przydają się w niemalże każdej pracy fizycznej, a nawet jeśli nie mówi o nich kodeks pracy to ostrożności nigdy nie za wiele. Jeżeli podejrzewasz, że w pracy grozi Ci niebezpieczeństwo, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup odzieży ochronnej dla robotników. Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl