Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl
2,20 zł 1,79 zł
Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON
2,60 zł 2,11 zł
Rękawice RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
Rękawice RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
3,00 zł 2,44 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
18,30 zł 14,88 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
10,00 zł 8,13 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
59,00 zł 47,97 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
73,00 zł 59,35 zł
Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1
76,40 zł 62,11 zł
Rękawice RdragO
Rękawice RdragO
4,70 zł 3,82 zł
Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON
1,60 zł 1,30 zł
Rękawice RdragB
Rękawice RdragB
4,70 zł 3,82 zł
Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC
63,00 zł 51,22 zł
Nowości
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
Buty Robocze bez podnoska PPO-031 O1 SRC
190,00 zł 154,47 zł
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
Buty Robocze STRONG S3 SRC metal free
119,00 zł 96,75 zł
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
KLAPKI EVA ARCLOG LIME
42,00 zł 34,15 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Odzież przeciwdeszczowa - w jakich zawodach będzie niezbędna?

Odzież przeciwdeszczowa - w jakich zawodach będzie niezbędna?

Dla kogo ubrania przeciwdeszczowe?

Robocza odzież przeciwdeszczowa jest przeznaczona dla ludzi, którzy na co dzień pracują na zewnątrz, w związku z czym potrzebna im jest ochrona przed zimnem oraz deszczem. Wbrew pozorom wiele grup zawodowych musi każdego dnia spędzać wiele godzin na zewnątrz, wśród nich można wymienić między innymi budowlańców, osoby kierujące ruchem podczas prac budowlanych na drogach, leśniczych, pracowników kanalizacji, rybaków czy wędkarzy. 

Pracodawcy powinni mieć świadomość, że nie warto unikać kupowania odpowiedniej odzieży dla pracowników. To tylko pozorna oszczędność, ponieważ brak przeciwdeszczowych ubrań prawdopodobnie odbije się na ich zdrowiu, co z kolei może nieść za sobą takie konsekwencje jak choroba i konieczność pójścia na zwolnienie lekarskie. Dodatkowo trzeba pamiętać, że pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom odzieży niezbędnej do wykonywania obowiązków na zewnątrz, musi ona zatem być nie tylko wodoodporna, lecz również chronić przed zimnem.

Jakie kurtki i spodnie na deszcz wybrać?

Głównym zadaniem kurtki oraz spodni przeciwdeszczowych jest ochrona przed nadmiarem wody. Z tego powodu wybierając odzież dla pracowników, warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Nie może on wchłaniać wody, musi natomiast umożliwić jej swobodne spłynięcie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kurtek oraz spodni wykonanych z poliestru. Należy zwrócić uwagę, by kurtka miała ściągacze przy rękawach oraz w okolicy bioder, jest to istotne również w przypadku spodni — niezbędne są ściągacze w dolnej części nogawek. To proste rozwiązanie sprawia, że nawet w trakcie intensywnych opadów deszczu, woda nie dostanie się pod odzież ochronną.

Odzież przeciwdeszczowa i odblaskowa

Jaka odzież do pracy? To zależy od warunków, w jakich pracownicy wykonują swoje obowiązki. W przypadku, gdy spędzają czas w miejscu, w którym widoczność jest mocno ograniczona, konieczne jest zapewnienie im odzieży, która nie tylko zapewni ochronę przed deszczem, lecz będzie miała również odblaskowe elementy. Jest to ważne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pracowników, trzeba jednak pamiętać, że jest to również obowiązek regulowany przez prawo. 

Zapewnienie odzieży dostosowanej do warunków pracy, jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Jego zadaniem jest zagwarantowanie pracownikom bezpiecznych warunków w czasie godzin pełnienia obowiązków zawodowych. Nie warto kupować ubrań słabej jakości, które nie ochronią pracowników przed i mrozem. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest inwestycja w odzież nieprzemakalną wykonaną z najlepszych materiałów, taki wybór zapewni osobom zatrudnionym komfort pracy, a jednocześnie spełni wszystkie regulowane prawnie normy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl