Bestsellery
RWnyl B+R
RWnyl B+R
1,65 zł 1,34 zł
RWgrip DRAGON Black
RWgrip DRAGON Black
1,85 zł 1,50 zł
RGSp SUPER GRIP  (brukarskie)
RGSp SUPER GRIP (brukarskie)
2,50 zł 2,03 zł
RWgrip DRAGON Orange
RWgrip DRAGON Orange
1,85 zł 1,50 zł
RWgrip DRAGON Blue
RWgrip DRAGON Blue
1,85 zł 1,50 zł
T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA
11,00 zł 8,94 zł
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
Kamizelka Odblaskowa żółta 2p
6,50 zł 5,28 zł
RWgrip DRAGON Green
RWgrip DRAGON Green
1,85 zł 1,50 zł
BTPu S1
BTPu S1
48,00 zł 39,02 zł
Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC
45,00 zł 36,59 zł
Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC
55,00 zł 44,72 zł
RECO DRAGON
RECO DRAGON
1,50 zł 1,22 zł
Nowości
Spodenki krótkie CLASSIC Blue
Spodenki krótkie CLASSIC Blue
38,00 zł 30,89 zł
BTEX GO
BTEX GO
84,00 zł 68,29 zł
BTEX PAS SB
BTEX PAS SB
84,00 zł 68,29 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Praca na budowie - jak powinien ubierać się pracownik?

Praca na budowie - jak powinien ubierać się pracownik?

 

Praca na budowie - jak powinien ubierać się pracownik?

Różne miejsca pracy mogą wymagać od pracowników zastosowania konkretnego rodzaju odzieży roboczej. Szczególnie ważne jest to w przypadku pracy fizycznej w trudnych warunkach, np. na placu budowy. Pracownicy wykonujący czynności na rusztowaniach, przy urządzeniach używanych na budowie muszą nosić odpowiednią odzież wraz z dodatkami zwiększającymi ich bezpieczeństwo. Przy legalnym zatrudnieniu, zapewnienie wszystkich wymaganych elementów odzieży zgodnie z przepisami BHP stanowi obowiązek pracodawcy. Ochrona dla pracownika

Na placu budowy wykonuje się przeważnie prace fizyczne, wykorzystując do tego własną siłę, ręce lub różnego rodzaju maszyny. Często trzeba realizować zadania również na określonej wysokości. Ważne jest więc to, by we wszystkich wymagających tego aspektach pracownik dysponował nie tylko odpowiednią odzieżą, ale również dodatkowymi zabezpieczeniami zgodnie z przepisami bhp w pracy. Dopiero po zapewnieniu tego zatrudnionym można zająć się kwestią wyposażania ich w odzież, która będzie jednocześnie wygodna, wysokiej jakości i bardzo bezpieczna.

W większości przypadków minimalne wymogi na placu budowy uwzględniają odzież bhp zapewniającą ochronę głowy, oczu oraz kończyn. Ważne jest osłonięcie głowy kaskiem z uwagi na zwiększone ryzyko urazów tej części ciała w wyniku upadku lub uderzenia ciężkim przedmiotem. Często na budowie prace odbywają się na wysokości, na rusztowaniach czy na dachach budynków. W związku z tym kask pozostaje niezbędny. Ochrona oczu będzie konieczna w przypadku korzystania z maszyn, urządzeń, wykonywania prac typu spawanie czy też bycia narażonym na odpryski, emisję pyłu, gazów itd. Warto zainwestować w wysokiej jakości gogle lub okulary ochronne, które muszą mieć odpowiedni rozmiar. Każdy pracownik powinien korzystać wyłącznie z własnego ubrania roboczego bez konieczności wymieniania się z innymi osobami. Dodatkowe środki ochrony dla pracowników

Pracownicy fizyczni bywają często narażeni na wpływ wysokich bądź niskich temperatur, wykonują zadania niezależnie od pogody, więc dzięki odpowiednim ubraniom taki stan rzeczy może stać się nieco łatwiejszy do zaakceptowania. Pracodawca może i powinien chcieć wpłynąć na komfort zatrudnianych przez siebie osób. Dobrze dobrana, wysokiej jakości odzież bhp gwarantuje dużo lepsze samopoczucie nawet podczas upałów lub złych warunków atmosferycznych, wiatru, opadów itd. Ma to znaczenie długofalowe z uwagi na fakt, że pracownicy nie chorują i nie miewają kontuzji z uwagi na bycie narażonymi na złą pogodę i inne elementy powodujące dyskomfort. 

Często na placu budowy praktykuje się kombinezony robocze, które stanowią bardzo dobry wybór. Zapewniają wysoki poziom ochrony, w szczególności wtedy, gdy wykonane są z jakościowych, nowoczesnych materiałów. Mogą być noszone samodzielnie lub z dodatkiem innej odzieży wierzchniej bądź spodniej. Poza walorami ochronnymi są też bardzo wygodne i przeważnie mają sporą ilość kieszeni. Kieszenie pozwalają pracownikom mieć przy sobie niezbędne przedmioty, które mogą być przydatne podczas wykonywania różnych prac. Pozwala to zaoszczędzić czas i zwiększyć komfort w miejscu pracy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl