Bestsellery
Rękawice RWnyl
Rękawice RWnyl

2,64 zł

2,15 zł

Rękawice RWgrip DRAGON
Rękawice RWgrip DRAGON

3,12 zł

2,54 zł

T-shirt SAHARA
T-shirt SAHARA

21,96 zł

17,85 zł

Ogrodniczki CLASSIC
Ogrodniczki CLASSIC

87,60 zł

71,22 zł

Spodnie CLASSIC
Spodnie CLASSIC

70,80 zł

57,56 zł

Trzewiki ochronne BTPuS1
Trzewiki ochronne BTPuS1

91,68 zł

74,54 zł

Rękawice RECO DRAGON
Rękawice RECO DRAGON

1,75 zł

1,42 zł

Rękawice RdragO
Rękawice RdragO

5,64 zł

4,59 zł

Rękawice RdragB
Rękawice RdragB

5,64 zł

4,59 zł

Kurtka CLASSIC
Kurtka CLASSIC

75,60 zł

61,46 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

Fastpol Invest

tel. (85) 873 06 91
Słoneczna 3,
15-694 Fasty
woj. podlaskie
NIP: 9661685198

Praca na budowie w niskich temperaturach - jak się ubrać?

Praca na budowie w niskich temperaturach - jak się ubrać?

Praca na zewnątrz a zima – najważniejsze wyzwania

Praca na budowie odbywa się przeważnie na zewnątrz. Bardzo często w miejscach nieosłoniętych przed wiatrem. Temperatura odczuwana może być więc jeszcze niższa niż faktyczna temperatura powietrza wskazywana przez termometr. Jak wiadomo, praca na budowie, mimo że wymaga odpowiednich kwalifikacji, jest najczęściej pracą przede wszystkim fizyczną, która wiąże się z dużym wysiłkiem. Ubrania powinny być wykonane w taki sposób, by zapewnić ciepło i komfort w dość trudnych warunkach. Przy tym wszystkim należy też zachować zdolność i możliwości swobodnego poruszania się i wykonywania swojej pracy. Dlatego też odzież robocza na zimę powinna być zaprojektowana w taki sposób, by jak najmniej krępować ruchy i pozostawić pracownikowi jak największą swobodę. Jeżeli praca odbywa się na wysokości, to ubrania nie powinny również w żaden sposób utrudniać użytkowania stosowanych w takich sytuacjach środków bezpieczeństwa.

Jakie ubrania wybrać na budowę zimą?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w ubrania zapewniające odpowiedni komfort termiczny, co oznacza zarówno ochronę przed zimnem, jak i odpowiednie odprowadzanie wilgoci ze skóry. W grę wchodzą więc przede wszystkim materiały syntetyczne. Zimą używa się specjalnie ocieplanych, wykonanych z wysokie jakości tkanin sztucznych ubrań roboczych. Najczęściej oprócz ocieplenia i stosowania nieco grubszych materiałów, nie różnią się one wiele od roboczej odzieży letniej. Należy przy tym pamiętać, że wierzchnie ubrania to nie wszystko, o co trzeba zadbać. Nawet najlepsza kurtka robocza nie zapewni odpowiedniego komfortu, jeżeli pod spodem znajdą się obrania wykonane z nieodpowiednich tkanin. Na zimę najbardziej poleca się poliestrową bieliznę termoaktywną i bluzę wykonaną z polaru.

Jakie buty wybierać w czasie trwania zimy?

Duże znaczenie ma wybór odpowiednich butów. Niekoniecznie muszą być one przy tym ocieplane – o właściwą ochronę przed zimnem można też zadbać po prostu, zakładając grube, zimowe skarpetki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że praca na rusztowaniach zimą jest podwójnie ryzykowna. Mogą pojawić się oblodzenia, które znacznie zwiększają ryzyko upadku. Dlatego też przy wyborze zimowych butów roboczych warto zwrócić uwagę na to, żeby ich podeszwa była wykonana z materiału zapewniającego jak najlepszą przyczepność.

O czym jeszcze koniecznie trzeba pamiętać?

Praca na budowie zimą wymaga też odpowiedniego zabezpieczenie głowy i rąk. Ze względu na konieczność używania kasku, założenie zwykłej czapki nie zawsze jest wygodne. Na szczęście na rynku znaleźć można również czapki wykonane z cienkich i dobrze chroniących przed zimnym wiatrem materiałów, które świetnie sprawdzą się w tej roli. Dość trudne może natomiast okazać się znalezienie odpowiednich rękawic – zwłaszcza kiedy wykonuje się pracę wymagającą dużej precyzji. Na szczęście współcześnie znaleźć można świetnie zaprojektowane zimowe rękawice robocze, które zapewniają ciepło, nie ograniczając jednocześnie ruchów dłoni. Zwłaszcza na rękawicach nie należy oszczędzać i warto zainwestować w model z wyższej półki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl